Blog

Yaptığımız tüm işlerimizin hakkını vermek için durmadan çalışarak edindiğimiz bilgileri sizinle paylaşmak istedik. Ayrıca sistemlerde ihtiyacınız olacak her türlü cihaz kurulumlarıyla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Outlook 2007 Mail Kurulumu

Outlook 2007 Mail Kurulumu

  • 24.10.2018

1- Microsoft ouflook lisansli veya lisanssız olarak sahip olduktan sonra öncelikle araçlar sekmesinden hesap ayarları kısmına gelinir.

2- Hesap ayalarına tıklandıktan sonra (yeni)kısmına tıkladıktan sonra yeni bir hesap oluşturmamız gerekmektedir.Açılan pencerede herhangi bir yere tıklamadan “Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır” seçeneğine tıklanır

3- Çıkan ekranda internet e-posta seçeneği tıklandıktan sonra ileri denilir.

4- İleri denildikten sonra gelen ekran üzerinde ilgili kısımları doldurmanız gerekmektedir.İlgili kısımları doldurduktan sonra diğer ayarlar kısmına tıklanır.

5- Açılan pencerede “Giden sunucum (SMTP) için kimlik doğrulaması gerekiyor” işaretli olduktan sonraüst tarafta bulunan gelişmiş sekmesine tıklanır.

6- Gelişmiş sekmesinde posta sunucunuzun size sağlamış olduğu port numaralarını girmeniz gerekmektedir.Her sunucu farklı port numarası içerdiğinden servis sağlayıcınızla görüşerek ilgili kısımları doldurabilirsiniz.

7- İlgili kısımları doldurduktan sonra tamam butonuna bastıktan sonra ileri kısmına tıklanarak işlemleri tamamlayabilirsiniz.
Hesap ayarlarınızın tamamlanması için “son” tıklanarak işlemler bitirilir.

Diğer Başlıklar:

Etiketler

Yarın çok geç,
Bugün hemen başlayalım!

Telefon Eposta Yol Tarifi